Genesys i BroadVision integrują Contact Center

Firma Genesys zaoferowała polskim klientom Contact Center specjalny pakiet programowy Adapter Genesys Gplus, pozwalający na inteligentne korzystanie z usług internetowych oferowanych globalnie przez operatora BroadVision.

Działająca do dwóch lat w Polsce firma Genesys Telecommunications Laboratories (GTL) zaoferowała polskim klientom Contact Center specjalny pakiet programowy Adapter Genesys Gplus, pozwalający na inteligentne korzystanie z usług internetowych oferowanych globalnie przez operatora BroadVision.

Spółka GTL, należąca w całości do Alcatela, poinformowała, że za pomocą oferowanej przez nią wersji oprogramowania Genesis Gplus - posadowionej na komputerach i terminalach końcowych użytkownika dowolnego systemu Contact Center - można bezkolizyjnie korzystać z wszelkich aplikacji stron WWW dostarczanych przez internetowego usługodawcę BroadVision.

Rozwiązanie Gplus umożliwia i automatyzuje sposób interaktywnej komunikacji klienta centrum usługowego ze stronami webowymi (zgodnymi z BroadVision) za pomocą różnych środków medialnych. Dane zebrane podczas wszystkich interakcji (np. telefon, e-mail, wizyta na stronie WWW) dają możliwość lepszego poznania klienta, czego efektem jest precyzyjniejsze określenie strategii sprzedaży, lepsza obsługa klienta oraz wzrost przychodów firmy. Adapter Gplus jest gotowym produktem dostępnym zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów obu firm, także innych, z którymi od dawna współpracuje Genesys (SAP, Siebel i PeopleSoft).

Przez integrację operacji Contact Center, takich jak obsługa rozmów telefonicznych i poczty elektronicznej, z czynnościami wykonywanymi na stronach www (np. przeglądanie stron internetowych, transakcje e-commerce czy obrót akcjami), uzyskuje się dostęp do tych informacji zwykle w czasie nie dłuższym niż 1 s. Funkcję adaptera GPlus można wykorzystać do łączenia oddzielnych do tej pory usług komunikacyjnych centrum obsługi klienta oraz środowiska internetowego, uzyskując działające w czasie rzeczywistym jednolite wsparcie dla różnych mediów. Tak rozumiana konwergencja usług winna ułatwiać dostarczanie zindywidualizowanej informacji klientom Contact Center, a także przynosić wymierne korzyści finansowe dzięki obniżeniu kosztów eksploatacji systemu.

Według zapowiedzi Mariusza Cyganka - Country Manager polskiego oddziału Genesys - firma Genesis oczekuje, że również polskie firmy wkrótce zaczną używać adapterów Gplus. Byłoby to szczególnie przydatne dla wielu polskich klientów Genesys - takich jak operatorzy sieci komórkowych czy banki - korzystających z rozwiązań typu Voice i Internet Contact Solution w połączeniach internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200