Generacja Z coraz chętniej sięga po klasyczne telefony komórkowe

Klasyczne komórki z klawiszami mają pomóc odciągnąć generację Z od social mediów oraz ułatwić wprowadzenie równowagi życiowej.

Smartfony od wielu lat nie są już dobrem luksusowy. Aktualnie łatwiej znaleźć i kupić smartfona, niż klasyczny telefon komórkowy z klawiszami. Tradycyjne komórki powoli odchodzą na emeryturę, ale jeszcze długo nie pozwolą o sobie zapomnieć.

Klasyczne komórki powracają do mody
Źródło: nokia.com

Klasyczne komórki powracają do mody

Źródło: nokia.com

Rynek klasycznych telefonów komórkowych nie rozwija się tak spektakularnie, jak przemysł smartfonowy, ale najnowsze doniesienia ze Stanów Zjednoczonych mogą zaskakiwać.

Zobacz również:

  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii
  • Użytkownicy Androida mogą się wkrótce zdziwić
  • Matowa folia na ekran - użyteczne akcesorium czy zbędny gadget?

Według najnowszego raportu Counterpoinr Research w Stanach Zjednoczonych wzrosła popularność klasycznych telefonów komórkowych. Za wzrosty odpowiedzialna jest generacja Z, która chętnie korzysta z klasycznych komórek, aby ograniczyć swoje uzależnienie od mediów społecznościowych.

W 2022 roku klasyczne telefony komórkowe sprzedawały się głównie na rynkach rozwijających się, gdzie cena ma krytyczne znaczenie. Z drugiej strony gwałtowny wzrost popularności tego typu urządzeniami zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych.

Badacze opracowujący raport uważają, że przyczyną tego zaskakującego trendu jest generacja Z. Osoby urodzone w latach 1997-2012, obecnie w wieku od 11 do 26 lat - które są zmęczone ekranami i próbują ograniczyć czas spędzony przed ekranami smartfonów, aby chronić swoje zdrowie psychiczne, przekazał Jose Briones, influencer promujący wykorzystanie klasycznych komórek i moderator podredditu r/dumbphones.

Potencjalny negatywny wpływ na zdrowie psychiczne z aplikacji mediów społecznościowych na nastolatków został w Stanach dobrze udokumentowany.

W Utah trwają rozmowy nad wprowadzeniem przepisów prawnych, które będą wymagać zgody rodzica dla nastolatków, aby otworzyć konta w social mediach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200