Generacja GG: 2,5 mln użytkowników

Aktualna liczba użytkowników Generacji sięga 2,5 mln osób, zaś liczba grup 13 tys. - informuje Gadu-Gadu. Z serwisu korzystają głównie uczniowie i studenci.

Generacja powstała w maju br. Jak podaje GG, po czterech miesiącach do serwisu zapisało się pół miliona osób. Pułap jednego miliona korzystających portal osiągnął pod koniec września. Obecnie Generacja GG posiada 2,5 mln użytkowników.

Gadu-Gadu, powołując się na wrześniowe badania Megapanel PBI/Gemius, podaje, że portal społeczności internetowej Generacja Gadu-Gadu odwiedziło we wrześniu blisko 900 tysięcy użytkowników (tzw. real users). Z przeprowadzonych analiz wyłonił się obraz społeczności.

Większość użytkowników stanowią mężczyźni (53 proc.) Ponad 60 proc. odwiedzających serwis to internauci w wieku 15-34 lata. Uczniowe i studenci stanowią połowę członków tej społeczności. Niespełna połowa korzysta z internetu już od 2 do 5 lat, a ponad 65 proc. korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie, 24 proc. kilka razy w tygodniu. Dość równomiernie rozkłada się profil użytkowników ze względu na wielkość zamieszkiwanej przez nich miejscowości. Nieznacznie więcej użytkowników mieszka w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców - podaje Gadu-Gadu.

Serwis Generacja Gadu-Gadu znajduje się pod adresemhttp://generacja.gadu-gadu.pl. Użytkownicy komunikatora GG w wersji 7.0 mogą kotrzystac z niej z poziomu programu. We wrześniu, według Megapanel PBI/Gemius, z komunikatora GG korzystało niego łącznie 4 492 651 użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200