GenAI – SAP i IBM Consulting zacieśniają współpracę

IBM Consulting i SAP podjęły współpracę, w ramach której będą rozwijać usługi dla przedsiębiorstw oparte na generatywnej sztucznej inteligencji.

Źródło: Cytonn Photography / Unsplash

Z komunikatów obu firm wynika, że początkowo IBM planuje rozszerzyć możliwości sztucznej inteligencji w rozwiązaniach i aplikacjach chmurowych SAP opartych na platformie SAP Business Technology Platform. Chodzi m.in. o takie produkty, jak RISE with SAP, GROW with SAP, usługi finansowe dla dyrektorów finansowych, usługi zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzanie kapitałem ludzkim, system CRM SAP Customer Experience i usługi inteligentnego zarządzania wydatkami. IBM planuje również wykorzystać rozwiązania SAP Signavio i SAP Business w ramach projektu definiowania i rozwoju procesów biznesowych nowej generacji.

Partnerzy wyrazili przekonanie, że współpraca pomoże im wspierać rozwój innowacji w różnych sektorach gospodarki, z początkowym naciskiem na produkcję przemysłową, produkty szybkozbywalne, handel detaliczny, przemysł obronny i motoryzacyjny oraz usługi użyteczności publicznej.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Startup Elona Muska pozyskał od inwestorów 6 mld dolarów
  • Dell zapewni hybrydowe podejście do AI. Połączy rozwiązania chmurowe i lokalne

"W ramach inicjatywy IBM rozpoczął opracowywanie szerokiego portfolio ponad 100 rozwiązań AI dla różnych branż i linii biznesowych" – zadeklarowały firmy. Organizacje będą mogły uzyskać dostęp do wszystkich nowych rozwiązań AI za pośrednictwem globalnych witryn IBM Innovation Studios i SAP Experience Center.

Dodatkowym wymiarem współpracy SAP i IBM jest skierowany do przedsiębiorstw program Value Generation. W ramach inicjatywy IBM zamierza dostarczać architektury referencyjne nowej generacji, umożliwiające wdrożenia w zgodzie z koncepcją clean core, tj. bez zasadniczych zmian w jądrze systemu i bez nadmiernej ilości koniecznych konfiguracji i rozszerzeń. Architektury mają definiować standardy w zakresie danych, procesów, systemów, orkiestracji procesów i automatyzacji.

Ogłoszone właśnie partnerstwo IBM i SAP zacieśnia trwającą już kooperację informatycznych gigantów w obszarze sztucznej inteligencji, mającą na celu wspólny rozwój dużych modeli językowych i usług GenAI. W maju 2023 r. na mocy porozumienia obu firm silnik IBM Watson AI został wprowadzony do portfolio rozwiązań SAP, m.in. SAP S/4 HANA, S/4 HANA Cloud, SAP Business One i SAP Business ByDesign.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200