Gdzie spotkasz pracodawcę

Jesienią w całej Polsce odbędzie się kilkanaście dużych wydarzeń, podczas których absolwenci technicznych kierunków studiów oraz osoby pragnące się rozwijać zawodowo mogą znaleźć zatrudnienie.

Jedne z największych targów, Absolvent Talent Days, w październiku i listopadzie br. zawitają aż do siedmiu polskich miast (szczegóły w kalendarium). W poprzednich targach, które odbyły się wiosną, wzięło udział ponad 50 tys. studentów. Obecnie aż 42% z nich jest absolwentami albo właśnie kończy studia techniczne lub informatyczne. Analiza postaw osób biorących udział w imprezie pokazała ciekawy trend: młodzi Polacy są coraz bardziej mobilni. Ponad 40% osób, które odwiedziły targi wiosną 2015 r., są gotowe do podjęcia pracy w innym miejscu, niż ich obecne miejsce zamieszkania.

W październiku w trzech polskich miastach odbędą się Dni Kariery (szczegóły w kalendarium). We wrześniu i w listopadzie swoje podwoje przed pracodawcami otwierają dwie wielkie kuźnie talentów informatycznych: Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Zobacz również:

  • 8 mitów na temat weteranów IT szukających nowej pracy

Targi pracy odbywają się też w internecie. We wrześniu odbędą się trzecie „IT Career Expo” organizowane przez IDG Poland SA. Zamiast sal wystawowych przestrzenią wystawienniczą będzie specjalnie przeznaczona do tego celu cyfrowa platforma działająca w ramach witryny Computerworld.pl.

Gdzie spotkasz pracodawcę
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200