Gdzie polska branża IT poszukiwała pracowników w 2022 roku?

Firma TRAFFIT opublikowała raport za 2022 rok. Przebadała ok. 18 tys. rekrutacji. Wynika z niego, że aż 50% aplikacji oraz 40% zatrudnień przypada na dwa portale specjalizujące się w ofertach pracy dla sektora ICT – Just Join IT oraz Rocket Jobs.

Gerd Altmann / Pixabay

TRAFFIT - firma dostarczająca autorski system rekrutacyjny ATS (Applicant Tracking System) - przeanalizowała dane z 17 848 rekrutacji prowadzonych przez polską branżę IT w 2022 r. W grupie badanych podmiotów znalazły się software house’y, agencje rekrutacyjne IT oraz firmy produktowe IT, które poszukiwały pracowników do działów IT i innych działów biznesowych. Zespół TRAFFIT wziął pod lupę 651 113 aplikacji.

Z opublikowanego raportu wynika, że Just Join IT stanowił największe źródło pozyskanych przez ATS TRAFFIT kandydatów spośród wszystkich portali pracy (9,1%), a łącznie z Rocket Jobs odpowiadał za 13,7% wszystkich aplikacji. Na drugim miejscu z wynikiem 8% uplasował się Pracuj.pl. Jako źródła pozyskania kandydatów pod uwagę brano portale społecznościowe oraz własne bazy.

Oba te portale wygrywają zestawienia we wszystkich kategoriach raportu. W zestawieniu porównującym tylko portale pracy, Just Join IT również jest liderem badania z wynikiem 33,7% wszystkich aplikacji z ATS TRAFFIT w segmencie white collar. Razem z Rocket Jobs odpowiada za 50% wszystkich pozyskanych przez ATS TRAFFIT kandydatów o pracę w segmencie portali pracy.

Pod względem wyników efektywności portalu ogłoszeniowych, Just Join IT także zajmuje pierwsze miejsce, odpowiadając za blisko 30% wszystkich zatrudnień z portalu pracy jako źródła pozyskania kandydata. Wraz z Rocket Jobs grupa Just Join IT notuje blisko 40% zatrudnień specjalistów white collar na całym rynku.

Raport jest dostępny na stronie traffit.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200