Gateway zamyka sklepy

Amerykański producent budżetowych komputerów osobistych planuje zamknąć 188 swoich sklepów i zwolnić około 2,5 tys. pracowników. Sprzedaż będzie prowadzona w innych sieciach detalicznych, a także przez telefon i Internet.

Miesiąc temu Gateway przejął za ok. za ok. 234 mln USD innego dostawcę ekonomicznych pecetów - eMachines. Dzięki tej transakcji Gateway zamierza osiągnąć trzecią pozycję pośród amerykańskich producentów PC, a ósmą na świecie. Jednocześnie spółka zamierza skoncetrować się na produktach z półki elektroniki użytkowej m.in. telewizorach LCD, które może zacząć sprzedawać w sieci sprzedaży eMachines. Utrzymywanie własnej sieci sklepów nie miałoby sensu - uważa jeden z analityków.

Przychody Gateway w IV kw. spadły do 875 mln USD, wobec 1,1 mld rok wcześniej. Szczegóły nowej strategii spółka poda pod koniec kwietnia podczas ogłoszenia rezultatów finansowych za I kw. 2004 r.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200