Gartner Group przestrzega przed pochopną instalacją Windows 2000

Firma analityczna Gartner Group przestrzega użytkowników korporacyjnych przed zastosowaniem pierwszej wersji systemu Windows 2000.

Firma analityczna Gartner Group przestrzega użytkowników korporacyjnych przed zastosowaniem pierwszej wersji systemu Windows 2000.

Tom Bittman, dyrektor ds. badań w Gartner Group, twierdzi, że mimo iż Windows 2000 ma przynieść wiele korzyści, nie zagwarantuje takiej stabilności i niezawodności, jaką daje obecnie Windows NT 4.0. Należy tego oczekiwać dopiero w kolejnych wersjach systemu.

Bittman sugeruje, że Microsoft, nazywając Windows 2000 systemem niezawodnym, porównuje go jedynie z Windows NT 4.0 i produktami z linii Windows 9x, a nie takimi systemami, jak Unix, Linux czy AS/400. "Pierwsza wersja może być zabójcza. A wersja beta radzi sobie tylko z najprostszymi problemami"- ocenia.

Analityk twierdzi, że jeśli system rzeczywiście zostanie wprowadzony na rynek 6 października br. - jak zapowiedział wcześniej Microsoft - stanie się tak jedynie ze względów marketingowych. Wersja beta 3 trafiła do testów pod koniec kwietnia i upłynie wiele czasu, zanim znalezione w niej błędy zostaną poprawione, a poprawki uwzględnione w produkcie finalnym.

Po pojawieniu się na rynku, Windows 2000 będzie musiał przejść jeszcze długą drogę do rozwiązania problemów skalowalności NT. Bittman sugeruje użytkownikom, by poczekali co najmniej do ukazania się pierwszego zestawu poprawek do systemu bądź całkowicie uaktualnionej wersji systemu - zanim zaczną stosować go na dużą skalę.