GarageBand w wydaniu Microsoftu?

Jak informuje serwis Microsoft Watch, Microsoft rozwija w ukryciu konkurenta programu GarageBand firmy Apple, który służy do domowego komponowania i miksowania muzyki. Nowy program, o nazwie kodowej Monaco, będzie przeznaczony dla systemu Windows Vista.

GarageBand to bardzo rozbudowana aplikacja dla domowych muzyków, którzy mogą nagrywać muzykę, korzystając z instrumentów podłączonych poprzez złącze MIDI. Możliwe jest także użycie ogromnej liczby dołączonych sampli. Program Microsoftu będzie skierowany do analogicznej grupy docelowej.

Głównym zadaniem aplikacji giganta z Redmond będzie przedstawienie możliwości nowego systemu. Oznacza to, że program zostanie odpowiednio zoptymalizowany i wyposażony w interfejs użytkownika Aero, który przypomina system Mac OS X. Jak czytamy w serwisie Microsoft Watch, program Monaco będzie "bardzo podobny" do GarageBand.

Zobacz również:

  • OpenBSD już ze wsparciem dla Qualcomm Snapdragon X Elite

Być może koncern z Redmond pracuje nad stworzeniem zestawu aplikacji, który przypominałby popularny pakiet iLife, zawierający sześć aplikacji do tworzenia muzyki, montażu filmów, nagrywania filmów DVD, zarządzania zdjęciami i tworzenia stron internetowych. Dowodem na to może być przedstawienie innego narzędzia firmy Microsoft o nazwie Max, które służy do udostępniania fotografii cyfrowych. Obecnie nie istnieje żaden niedrogi odpowiednik pakietu iLife, który byłby przeznaczony dla systemu Windows.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200