Galeria: laptopy przyszłości

Na rynku co chwila pojawiają się nowe modele notebooków. Wszystkie są jednak do siebie bardzo podobne. Mają porównywalne parametry oraz przeważnie standardowy design. Zapraszamy do obejrzenia galerii laptopów, których jeszcze przez jakiś czas nie znajdziecie na sklepowych półkach a które zdecydowanie różnią się od dobrze znanych nam dziś urządzeń.

Galeria: Laptopy przyszłości

Czołowi producenci sprzętu prześcigają się w pomysłach i prezentują nam coraz wymyślniejsze projekty komputerów. Jednak te naprawdę wyjątkowe pochodzą zazwyczaj od niezależnych projektanów. Część z nich jest tak wymyślna, że prawdopodobnie nigdy nie trafi do masowej produkcji. Są też jednak takie konstrukcje, które przy odrobinie modyfikacji i dopracowania już niedługo mogą zastąpić nam nasze tradycyjne notebooki. Wybiegając nieco w przyszłość prezentujemy wam galerię 10 niezwykłych laptopów.

Galeria: laptopy przyszłości

Rolltop

Rolltop to projekt fimy Orkin Design. Sztywna obudowa komputera została zastąpiona tubą do której zwijają się ekran OLED i klawiatura gdy z nich nie korzystamy. W tubie mieszczą się także głośniki, porty USB, kamerka internetowa oraz zasilanie. Dzięki elastycznej konstrukcji laptopa możemy go także całkowicie rozwinąć na stole i używać jako tablet.

Galeria: laptopy przyszłości

Napkin PC

Koncepcja jest fascynująca ale czy na pewno praktyczna? Napkin PC to zestaw składający się z elektronicznych piór z nadajnikiem radiowym, stacji komputerowej oraz kilku " serwetek" , które w rzeczywistości są dotykowymi wyświetlaczami typu e-paper. Taki zestaw świetnie nadaje się do zorganizowania w pracy grupowej "burzy mózgów".

Zapraszamy do obejrzenia galerii laptopy przyszłości

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200