Galaxy zaprezentowało "bezprzewodową" kartę graficzną GTX 460

Nowy model w gamie produktów Galaxy jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą wykorzystywać kartę do wygodnego wyświetlania materiałów na innych urządzeniach. Galaxy GTX 460 WHDI umożliwia bezprzewodowe podłączenie np. do telewizora.

Galaxy GTX460 WHDI

Modele Galaxy z serii GTX 460 to obecnie jedne z wydajniejszych kart graficznych na rynku. Firma poszła jednak o krok dalej i zaprezentowała właśnie specjalną wersję oznaczoną jako WHDI (Wireless Home Digital Interface). Technologia ta pozwala na bezprzewodową transmisję obrazu i dźwięku pomiędzy różnymi urządzeniami np. komputerem i telewizorem.

Karta Galaxy GTX 460 WHDI została wyposażona w 5 anten umieszczonych nad złączami wideo i wylotem powietrza. Umożliwiają one bezprzewodowe przesyłanie materiałów w jakości HD na inne urządzenie. W tym celu wystarczy połączyć dołączony w zestawie, estetycznie wykonany przekaźnik np. z telewizorem.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S23 coraz bliżej sztucznej inteligencji

Firma nie zdradziła jeszcze parametrów GTX 460 WHDI. Nieznane są też częstotliwości, na których urządzenie będzie łączyć się z przekaźnikiem ani jego sugerowana cena detaliczna. Galaxy poinformowało jedynie, że pierwsze egzemplarze powinny znaleźć się w sprzedaży jeszcze w październiku tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200