Gadu-Gadu z Outlookiem

Bezpłatny program spółki CodeTwo rozszerza funkcjonalność Microsoft Office Outlook o funkcje komunikatora Gadu-Gadu.

Program rozszerza funkcjonalność zarządzania kontaktami (grupowanie, wyszukiwanie, sortowanie, kategorie) Outlook o możliwość korzystania z funkcji Gadu-Gadu: rozmowy tekstowe, telefoniczne, wysyłanie SMS, statusy i opisy. Pracując z kontaktami Outlooka, użytkownik jest jednocześnie informowany o tym, czy dany kontakt jest dostępny w komunikatorze. Status i opis GG zaznaczonego kontaktu wyświetlane są na pasku narzędzi Giegieo.

Rozszerzenie programowe Giegieo uwalnia użytkowników Gadu-Gadu i Outlook od konieczności przełączania okienek na pasku zadań Windows, aby skorzystać z obu rozwiązań naraz. Rozpoznaje, czy osoba, do której jest wysyłana lub odbierana wiadomość poczty elektronicznej, znajduje się na liście kontaktów Gadu-Gadu. Jeśli tak, można od razu rozpocząć rozmowę albo skorzystać z innej funkcji komunikatora. Zarządzanie kontaktami, rozmowa tekstowa online, wysyłanie SMS odbywają się za pośrednictwem Microsoft Outlook.

Giegieo wyświetla w Outlooku statusy i opisy kontaktów z Gadu-Gadu. Przychodzące wiadomości zawierają informacje, czy ich nadawca jest aktualnie dostępny w komunikatorze. Można więc rozpocząć rozmowę z nadawcą bezpośrednio z okienka poczty, bez konieczności wyszukiwania kontaktu na liście GG czy w Outlooku. Giegieo automatycznie dołącza status dostępności również do wysyłanych wiadomości. Opcję tę można wyłączyć.

Giegieo współpracuje z programem Microsoft Outlook 2007/2003 oraz wersjami Gadu-Gadu 8.0/7.x/6.x. Aplikacja działa w systemie Microsoft Windows Vista/XP/2000.

Jeleniogórska spółka CodeTwo zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania dla platformy Microsoft Exchange Server i Microsoft Outlook. Firma oferuje rozwiązania wspierające pracę grupową w przedsiębiorstwach oraz procesy zarządzania zasobami, pocztą elektroniczną i zadaniami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200