Gadu-Gadu w komórce

Użytkownicy telefonów komórkowych mogą pobrać bezpłatny (adware) program Tam-Tam - jest to tzw. instant messenger, program do natychmiastowej, tekstowej komunikacji, działający na telefonach komórkowych obsługujących platformę Java oraz GPRS. Służy do prowadzenia rozmów z innymi posiadaczami telefonów oraz użytkownikami komputerowych Gadu-Gadu oraz ICQ.

Użytkownik Tam-Tama otrzymuje unikatowy numer identyfikacyjny, konto w systemie, może korzystać z listy kontaktów, na której wyróżnione są osoby aktualnie dostępne. Lista kontaktów informuje o dostępność osób korzystających z Tam-Tama, a także z Gadu-Gadu i ICQ, jeśli wprowadzone zostaną numery z tych dwóch komunikatorów. Funkcja ta działa również w drugą stronę - z ICQ oraz Gadu-Gadu widać dostępność użytkownika Tam-Tama.

W odnalezieniu znajomych i nawiązaniu nowych kontaktów pomoże precyzyjna wyszukiwarka. Program oferuje również funkcję automatyczne powiadamianie SMS-em o wiadomościach oczekujących w komunikatorze, gdy użytkownik jest rozłączony. Przydatne może być również opcja wysyłania kopii rozmów prowadzonych przez komunikator na konto e-mail.

Zobacz również:

  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp
  • Stan cyfryzacji w polskich przedsiębiorstwach i gospodarce. Nowy raport PFR

Tam-Tam jest został udostępniony bezpłatnie na licencji adware (program wyświetla reklamy). Użytkownik ponosi koszty za połączenie z Internetem, zgodnie z cennikiem operatora GSM. Szacunkowy koszt podany przez producenta programu to ok. 12 groszy za godzinę, jednak rzeczywiste wydatki mogą się znacznie różnić w zależności od operatora i taryfy. Dokładniejsze oszacowanie kosztów można uzyskać z pomocą funkcji "Koszty Tam-Tam", automatycznie podliczającej wykorzystane impulsy.

Tam-Tam działa na telefonach komórkowych wyposażonych w Javę (MIDP 1.0) i GPRS. Wymaga 36 KB wolnego miejsca w pamięci telefonu.

Więcej informacji:

http://www.midlet.pl/tam-tam.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200