Gadające głowy

Australijska firma Blaze International stworzyła program Impersona, umożliwiający wyświetlanie podczas rozmów za pośrednictwem programów IM animowanych, trójwymiarowych twarzy rozmówców.

Australijska firma Blaze International stworzyła program, umożliwiający wyświetlanie podczas rozmów za pośrednictwem programów IM (takich jak ICQ czy MSN Messenger) animowanych, trójwymiarowych twarzy rozmówców. Aplikacja nazywa się Impersona - jej twórcy twierdzą, że mogą z niej korzystać nawet osoby pracujące na łączu o przepustowości 28,8 Kb/s. Impersona wykorzystuje opracowaną przez Microsoft technologię zamieniania tekstu na mowę - dzięki temu animowana głowa może odczytywać tekst wiadomości (ruchy ust są zsynchronizowane z tekstem).

Użytkownicy programu mogą na razie wybrać jeden z wielu fotorealistycznych lub „fantazyjnych” modeli twarzy. Przedstawiciele Blaze International zapowiadają jednak, że zamierzają wprowadzić do swej oferty oprogramowanie, które pozwoli na tworzenie nowych, zindywidualizowanych „twarzy” na podstawie fotografii. Z informacji dostarczonych przez firmę wynika, że program Impersona jest kompatybilny z większością popularnych klientów IM.

Zobacz również:

  • Zoom oferuje nową, rozszerzoną platformę komunikacyjną

Więcej informacji: http://www.impersona.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200