GTS przejmie Energis Polska

Podpisana została umowa, na mocy której 97,5% udziałów Energisu przejmie GTS Polska. Wartości transakcji nie podano. "'Fuzja obu operatorów ma wykreować nowego, niezależnego lidera branży telekomunikacyjnej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, kierującego usługi do klientów biznesowych'' - przekonują w oficjalnym komunikacie przedstawiciele GTS. Fuzja może zagrozić pozycji rynkowej Netii Holdings, która również była zainteresowana zakupem Energis Polska.

Podpisana została umowa, na mocy której 97,5% udziałów Energisu przejmie GTS Polska. Wartości transakcji nie podano. ''Fuzja obu operatorów ma wykreować nowego, niezależnego lidera branży telekomunikacyjnej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, kierującego usługi do klientów biznesowych'' - przekonują w oficjalnym komunikacie przedstawiciele GTS. Fuzja może zagrozić pozycji rynkowej Netii Holdings, która również była zainteresowana zakupem Energis Polska.

Analitycy najczęściej typowali, że Energis przejdzie właśnie w ręce GTS Polska, która odkupi udziały Energis Polska od National Grid i Bates Telecom Poland. W ostatniej ze spółek głównym udziałowcem jest fundusz Innova Capital, który kilka miesięcy temu zdecydował się doinwestować Energis kwotą 18 mln USD. Stosunkowo szybkie wyjście ze spółki przedstawiciele funduszu tłumaczą dużym zainteresowaniem Energisem ze strony inwestorów strategicznych.

Jak podkreślają obie strony, połączenie spółek przyczyni się do powstania ogólnopolskiego operatora, świadczącego kompleksowe usługi dla klientów biznesowych. Szacowany łączny przychód Energis Polska i GTS Polska ma w tym roku wynieść ok. 400 mln zł. Umowa pomiędzy GTS a Energis zostanie sfinalizowana po pozytywnym rozpatrzeniu przez UOKiK.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200