GTS otwiera nowe centrum danych na Słowacji

Firma GTS otworzyła nowe centrum danych w Bratysławie na Słowacji. Zajmuje ono 3 tysiące metrów kwadratowych i spełnia wymogi TIER 3.

Powierzchnia dwóch hal udostępniona klientom ma ponad 1,1 tysiąca metrów kwadratowych, co pozwala zmieścić ponad 400 szaf serwerowych, z dalszą możliwością rozbudowy.

Centrum danych zostało zaprojektowane z uwzględnieniem standardów TIER 3, które gwarantują 99,982 procentową dostępności takich funkcji jak, zasilanie, chłodzenie i infrastruktura telekomunikacyjna. Dodatkowo, rutynowe prace serwisowe związane z bieżącym utrzymaniem systemów nie małą wpływu na dostępność usług dla klientów. Poziom chłodzenia jest dostosowane do aktualnych warunków, co zwiększa efektywność energetyczną. Całe centrum zostało zaprojektowane pod kątem minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Na portfolio świadczonych usług składa się możliwości fizycznego hostowania serwerów, wynajem przestrzeni dla pojedynczych serwerów lub powierzchni odgrodzonych i dodatkowo chronionych. Inne usługi to m.in. remote hands, wynajem biur oraz bezpiecznej przestrzeni magazynowej.

Zobacz również:

GTS zarządza obecnie 14 w pięciu krajach - Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii i Słowacji, które mają w sumie ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i ponad 28 MW dostępnej mocy.


TOP 200