GPS w komórce

Szczecińska spółka Heuthes wprowadziła do oferty aplikację ISOF-GPS, która umożliwia użytkownikom telefonów komórkowych odczyt informacji o lokalizacji z dokładnością do 10 metrów.

Oprogramowanie stworzone w środowisku J2ME (Java 2 Platform Micro Edition) przeznaczone jest do telefonów komórkowych z serii 60 wyposażonych w system Symbian – np. Nokia 6600. Aplikacja nie korzysta z dostępnej w sieciach GSM możliwości wyliczania lokalizacji na podstawie odległości od stacji BTS. Rozwiązanie opracowane przez Heuthes przetwarza dane satelitarne i wymaga współpracy z dowolnym zewnętrznym odbiornikiem GPS, komunikującym się z telefonem poprzez protokół Bluetooth.

Heuthes spodziewa się, że ISOF-GPS zainteresuje przedsiębiorstwa poszukujące rozwiązania np. do lokalizacji floty samochodowej. Firma liczy dodatkowo na rynek konsumencki. ISOF-GPS uzupełnia ofertę Heuthes w zakresie aplikacji mobilnych. Firma opracowała już m.in. oprogramowanie ISOF-Logger, wykorzystujące telefon komórkowy jako element systemu rejestracji czasu pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200