GM pierwszym koncernem rezygnującym z CarPlay i Android Auto

General Motors poinformowało o zaprzestaniu rozwoju i implementacji rozwiązań Apple CarPlay i Android Auto w nowych autach z napędem elektrycznym.

General Motors - jeden z najwiekszych koncernów motoryzacyjnych na świecie - zdecydował się na usunięcie systemów łączności urządzeń mobilnych z systemem inforozrywki ze swoich przyszłych samochodów elektrycznych.

Chevrolet rezygnuje z Android Auto i Apple CarPlay
Źródło: chevrolet.com

Chevrolet rezygnuje z Android Auto i Apple CarPlay

Źródło: chevrolet.com

Firma przekazała, że nie zaimplementuje Android Auto oraz Apple CarPlay w nadchodzących samochodach z napędem elektrycznym.

Zobacz również:

  • Google i Apple w niełatwej walce o rynek automotive

Według Reutersa posiadacze smartfonów z Androidem oraz iOS nie skorzystają z replikacji ekranów swoich urządzeń w nadchodzących modelach aut elektrycznych z koncernu General Motors. Jednocześnie zmiana ta nie dotknie aut z napędem spalinowym. Do momentu ich wycofania z produkcji, co ma stać się w 2035 roku dostępne będą systemy Android Auto oraz Apple CarPlay.

GM jest pierwszym koncernem motoryzacyjnym, który oficjalnie zdecydował się zaprzestać stosowania Android Auto oraz Apple CarPlay w swoich autach.

Pierwszym autem, które zjedzie z linii montażowej bez Android Auto i Apple CarPlay będzie Chevrolet Blazer na rok modelowy 2024. Auto otrzyma zupełnie nowy system infrozrywki, który projektowany jest we współpracy z firmą Google od 2019 roku. Prawdopodobnie platforma bazować będzie na Android Automotive. Aktualnie wiemy jedynie, że otrzyma integracje z asystentem kierowcy GM Super Cruise, Mapami Google oraz Asystentem Google.

Jednocześnie General Motors obiecuje, że nowy system inforozrywki pozwoli na słuchanie muzyki i przeprowadzanie rozmów telefonicznych z wykorzystaniem połączenia poprzez Bluetooth.

Aktualnie nie znamy powodów tej niespodziewanej i kontrowersyjnej decyzji podjętej przez koncern General Motors.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200