GFI Software przejmuje HoundDog

GFI Software przejęła brytyjską firmę HoundDog Technology, która dostarcza rozwiązania zdalnego zarządzania i monitoringu sieci. Dotychczasowe usługi oferowane przez HoundDog w modelu SaaS firmom IT opiekującym się infrastrukturą informatyczną swoich klientów, będą udostępniane pod nazwą GFI MAX.

W ramach usługi, po zainstalowaniu odpowiednich agentów, dokonywana jest inwentaryzacja zasobów, a następnie regularne testy, według określonego harmonogramu, obejmujące serwery, stacje robocze, aplikacje, bazy danych i urządzenia. W ramach tych testów sprawdzana jest m.in. dostępność, wydajność, wykonanie czynności rutynowych (np. składowania) czy stan aktualizacji zabezpieczeń. Firma bezpośrednio zarządzająca zasobami swoich klientów ma dostęp do tych informacji przez internetowy pulpit (istnieje również wersja na telefony komórkowe), gdzie otrzymuje alerty i powiadomienia w przypadku nieprawidłowości i skąd może interweniować oraz generować raporty dla swoich klientów.

Używanie GFI MAX nie wymaga inwestycji w dodatkowy sprzęt, oprogramowanie lub szkolenie. Dystrybutorem firmy GFI w Polsce jest spółka SoftPoint.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200