G Data CloudSecurity - wtyczka bezpieczeństwa dla Firefoksa i IE

Firma G Data udostępniła bezpłatny dodatek do przeglądarek Internet Explorer i Firefox. Jego zadaniem jest ochrona przed uruchomieniem złośliwego oprogramowania oraz wyłudzaniem danych.

Wtyczka G Data CloudSecurity może być używana samodzielnie, jednak producent zaleca stosowanie jej jako uzupełnienia programu antywirusowego (tym bardziej że jest kompatybilna z dowolnym oprogramowaniem zabezpieczającym komputer).

Wtyczka CloudSecurity ma chronić użytkownika przed złośliwym oprogramowaniem i stronami wyłudzającymi informacje. Dodatek nie obciąża zasobów komputera, a jego instalacja nie sprawia żadnych problemów.

Zobacz również:

  • Progress wprowadza nową wersję oprogramowania Flowmon
  • Hybrydowy klucz do cyfrowej zmiany. Podcasty Computerworld TOP 200.

Zasada działania wtyczki jest prosta. W momencie, gdy użytkownik wpisuje w pasku URL przeglądarki adres, który chce odwiedzić, G Data CloudSecurity komunikuje się ze znajdującą się "w chmurze" bazą danych niebezpiecznych witryn internetowych, prowadzoną przez producenta. Celem tej czynności jest weryfikacja wprowadzanego adresu URL - jeśli zostanie zaklasyfikowany jako bezpieczny, użytkownik będzie mógł przejść do żądanej strony. W przeciwnym wypadku proces otwierania strony zostanie przerwany.

Więcej informacji: G Data

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200