Fuzja skandynawskich firm IT

Z dniem 1-go lipca dwóch skandynawskich dostawców rozwiązań IT (Cybercom Group oraz Knowit) utworzyły nową firmę Knowit Connectivity. Fuzja obejmuje także polskie oddziały Cybercom zlokalizowane w Warszawie, Łodzi oraz Bydgoszczy, które stały się częścią nowo utworzonej jednostki.

Fuzja

Cybercom Poland Sp. z o.o. zmienia nazwę na Knowit Poland Sp. z o.o. i stanie się częścią nowej firmy, która po fuzji będzie zatrudniać łącznie ok. 3800 osób w sześciu europejskich krajach: Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Niemczech i w Polsce.

Nowa firma – której hasłem przewodnim jest zawołanie Makers of Sustainable Future - zaproponuje bardziej kompleksowe rozwiązania dla klientów w obszarze cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju.

Zobacz również:

  • Siemens przystępuje do Semiconductor Education Alliance

Dotychczasową ofertę Knowit w obszarze strategicznego podejścia do transformacji cyfrowej i proponowanych systemów IT uzupełni Cybercom, który wnosi do firmy technologiczny know-how w obszarze tworzenia "zielonego" oprogramowania.

Jan Matulewicz (dotychczasowy Managing Director Cybercom Poland, który stanie teraz stanie na czele Knowit Poland) widzi w fuzji szansę na dalszy rozwój polskiej spółki i mówi: „Dzięki połączeniu nasza oferta technologiczna powiększy się o obszary, w których dotychczas nie byliśmy obecni. Będzie się to wiązało z realizacją projektów dla nowych klientów, a co za tym idzie spodziewamy się dalszego wzrostu zatrudnienia. To, co się nie zmieni, to silne skupienie wokół rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi".

„Obydwie firmy od wielu lat stawiały ten aspekt w centrum uwagi. Efekt synergii wiedzy i kompetencji zaowocuje tym, że będziemy w stanie jeszcze bardziej spełniać wymagania biznesowe naszych klientów w zakresie cyfryzacji, odpowiadając jednocześnie potrzebom społeczeństwa i środowiska” - dodaje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200