Fuzja na Śląsku

Firma Wasko, specjalizująca się w usługach teleinformatycznych, przejęła większościowy pakiet udziałów w gliwickiej firmie ABC System.

Firma Wasko, specjalizująca się w usługach teleinformatycznych, przejęła większościowy pakiet udziałów w gliwickiej firmie ABC System. Transakcja otwiera przed perspektywy wejścia na rynek rozwiązań billingowych dla energetyki.

ABC System jest twórcą m.in. zintegrowanego systemu sprzedaży energii (SE) do rozliczania zużycia energii elektrycznej i gazu oraz wspomagania obsługi technicznej, wykorzystywanego w 11 rejonach energetycznych Górnośląskiego Zakładu Energetycznego. System SE oprócz realizacji podstawowej funkcji (billing) wspiera m.in.: zawieranie umowy z klientem, wprowadzanie wpłat, obsługę inkasentów i analizę informacji.

Zobacz również:

Sztandarowy produkt Wasko - system Kobat - jest przeznaczony do wspomagania działalności operatora telekomunikacyjnego. Rozwiązanie to obejmuje m.in. moduł rozliczeń i obsługi abonenta, moduł CRM do zarządzania kontaktami z klientami, system rozliczeń międzyoperatorskich oraz internetowe biuro obsługi klienta.

Wasko działa na rynku od 13 lat. Najważniejszym klientem jest TP SA - system billingowy Wasko obsługuje 1,5 mln abonentów tego operatora. W połowie br. firma uruchomiła własne centrum przetwarzania danych, które oferuje usługi outsourcingu pamięci masowych, udostępniania serwerów, kolokacji i hostingu.


TOP 200