Fuzja komunikacyjna

Aby stworzyć oprogramowanie komunikacyjne odpowiadające zapotrzebowaniu użytkowników, Symantec połączył się z firmą Delrina - producentem systemu WinFax.

Aby stworzyć oprogramowanie komunikacyjne odpowiadające zapotrzebowaniu użytkowników, Symantec połączył się z firmą Delrina - producentem systemu WinFax.

Umowa między firmami wejdzie w życie w listopadzie br. Od tej chwili Delrina stanie się firmą filialną Symanteca.

Następnie oba przedsiębiorstwa zamierzają połączyć technologie wykorzystane w rodzinie produktów Delriny - WinFax z oprogramowaniem do obsługi zdalnego dostępu pcAnywhere oraz zarządcą kontaktów Act Symanteca.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej fuzji firm, Gordon Eubanks, prezes Symanteca, stwierdził: "Sądzimy, że już w najbliższych 12 miesiącach nastąpi pełniejsza integracja telefonu z komputerem". Eubanks twierdzi także, że wkrótce standardowym wyposażeniem każdego komputera osobistego będzie fax/modem.

Połączenie Symanteca z Delriną ma na celu także wzmocnienie głównych produktów obu firm. Głównym konkurentem będzie oczywiście Windows 95 wyposażone w oprogramowanie dla fax/modemów oraz programy do obsługi zdalnego dostępu.

Delrina już odczuła zmniejszenie zapotrzebowania na swoje produkty dla środowiska Windows 3.1. Sprzedaż jej systemów w IV kw. br. osiągnęła tylko 19,7 mln USD w porównaniu do 23,2 mln USD uzyskanych w IV kw. ubiegłego roku.

Wspólnie firmy zamierzają wyprodukować do końca br. co najmniej siedem produktów dla komputerów biurkowych i dwa systemy komunikacyjne przeznaczone do pracy w środowisku Windows 95 (w tym Norton Navigator i PC Tools Symantec).

Jedyną większą zmianą organizacyjną będzie połączenie oddziału pcAnywhere Symanteca z grupą zajmującą się produktami komunikacyjnymi Delriny.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200