Fuzja firm IT na europejskim rynku

Na rynku IT pojawił się nowy gracz. Dwanaście marek IT działających w sześciu europejskich krajach połączy się w jedną, która będzie działać w ramach struktur grupy Fellowmind, tj. kluczowego partnera Microsoftu w Europie.

Foto: krakenimages/Unsplash

Grupa Fellowmind otworzy 35 regionalnych oddziałów w sześciu krajach (w Danii, Finlandii, Polsce, Niemczech, Szwecji i Holandii). Szacuje się, że łącznie obroty nowej spółki, w której pracować będzie ponad 1700 osób, sięgną kwoty ok. 240 mln euro rocznie. Grupa zamierza zatrudnić dodatkowo ok. 500 specjalistów w ciągu roku.

Do grupy tej dołączyła polska firma Bonair, zmieniając swoją nazwę na Fellowmind Poland. Jak mówi Daniel Olejniczak (wiceprezes zarządu Bonair/Fellowmind Poland), firma zamierza w najbliższym czasie zwiększyć w związku z tym zatrudnienie o 20 do 30 proc. Fellowmind Poland zatrudnia obecnie ponad 120 pracowników i posiada swoje biura w Warszawie, Białymstoku oraz w Szczecinie.

Zobacz również:

  • 2024 - ciężki rok dla szukających pracy?

Komentując fakt powstania nowej grupy jej CEO, Emiel Putman powiedział, „Jestem niezmiernie dumny i zaszczycony, mogąc ogłosić rozpoczęcie działań pod wspólną marką Fellowmind. Korzystanie z możliwości oferowanych przez technologię wymaga współpracy. Chcemy, aby wzajemne wsparcie niezmiennie było fundamentem funkcjonowania Fellowmind. Dzięki temu dostrzegamy szerszy obraz, identyfikujemy możliwości i uwzględniamy różne wymiary technologii. Głęboko wierzymy, że połączenie naszych mocnych stron pozwala nam zagwarantować klientom holistyczną ofertę, a tym samym jeszcze skuteczniej wspierać ich biznes”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200