Fuzja Silicon Graphics i MIPS

Dwie firmy Silicon Graphics i MIPS, popierające inicjatywę Advanced Computing Environment, połączyły się z sobą wywołując zadowolenie klientów i części inwestorów.

Dwie firmy Silicon Graphics i MIPS, popierające inicjatywę Advanced Computing Environment, połączyły się z sobą wywołując zadowolenie klientów i części inwestorów. Jedna z nich, Silicon Graphics do niedawna blisko współpracowała z Compaqiem, ale w ostatnim czasie współpraca się urwała i obie strony powstrzymują się przed wyjaśnieniem przyczyn rozłamu. Fuzja Silicon Graphics i MIPS może przyspieszyć seryjną produkcję procesora R4000 oraz komputerów opartych na technologii RISC (reduced instruction set computing). Już ponad 250 firm software'owych i komputerowych ogłosiło zamiar produkowania systemów zgodnych ze standardami ACE. Prawdziwy rozkwit tej technologii nastąpi jednak prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy Microsoft zaadaptuje swoje Windows na platformę MIPS, która ma być "architekturą typu RISC, niezależną od producenta komponentów".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200