Fujitsu przechodzi na nowy model sprzedaży rozwiązań IT

Korporacja postanowiła przestawić całe swoje portfolio rozwiązań i usług IT oferowanych polskim firmom z modelu „sprzedaży na własność” na model „płać za to, co wykorzystujesz”. Ofertę taką mają w swoich zasobach tylko autoryzowani partnerzy firmy Fujitsu.

Polskie przedsiębiorstwa mogą obecnie skorzystać z platformy Datacenter HCI (Hyper Converged Infrastructure) firmy Fujitsu, budując swoją infrastrukturę IT (centrum danych, chmurę prywatną lub hybrydową) w oparciu o model „płać za to, co wykorzystujesz”.

Rozwiązanie łączy ze sobą tradycyjny model instalacji sprzętu we własnym centrum danych, korzystania ze wsparcia serwisowego producenta, używania nowoczesnego oprogramowania do wirtualizacji z jednoczesnym zastosowaniem elastycznego modelu finansowego – płacisz za to, co wykorzystujesz. Usługę można rozbudować o dodatkowe opcje tj. backup, kolokację czy migrację do chmury publicznej.

Zobacz również:

Usługę można skalować pod konkretne potrzeby danej organizacji. Składa się ona z dwóch podstawowych elementów: z centrum danych Fujitsu (platforma IT bazującą na serwerach x86) oraz z oprogramowania do wirtualizowania zasobów dyskowych i serwerów.

Platformę taką można każdej chwili rozbudować o dodatkowe elementy takie jak moc obliczeniowa, pamięć czy przestrzeń dyskowa, dostosowując tym samym pojemność rozwiązania data center do aktualnych potrzeb biznesowych. W ramach rozliczeń, klient płaci miesięczną opłatę stałą oraz opłatę zmienną za wykorzystane oprogramowanie do wirtualizacji systemów i przestrzeni dyskowej.


TOP 200