Fujitsu Forum 2012 - gra na wielu polach

Zakończona w ubiegłym tygodniu w Monachium Fujitsu Forum 2012, nazwana przez organizatora "największą w Europie konferencją informatyczną organizowaną przez jednego producenta", zgromadziła 10 tysięcy klientów firmy i innych zaproszonych gości. Podczas Forum można się było zapoznać się z najnowszą ofertą producenta sprzętu (serwery, storage, komputery PC i mobilne) oraz oprogramowania, któremu marzy się także mocna pozycja dostawcy usług w chmurze.

Fujitsu Forum 2012 - gra na wielu polach

Desktopy nadal ważne

Pomimo mobilnej rewolucji to desktop pozostaje podstawowym narzędziem biurowym. Wychodząc z tego założenia organizatorzy Fujitsu Forum, wśród produktowych nowości, szczególnie eksponowali nową serię desktopów X Line (komputery PC, "cienkie" klienty i monitory). Została ona zaprojektowana pod kątem interaktywności ekranów dotykowych, intuicyjnej współpracy oraz łatwości obsługi różnych platform i urządzeń. Należący do serii X Line komputer PC ESPRIMO jest oferowany z systemem operacyjnym Microsoft Windows 8 i ułatwia użytkownikowi dostęp do nowych funkcji systemu. Obrotowy w wielu płaszczyznach, 23-calowy monitor z dotykowym ekranem wnosi, oparte na Windows 8, nowe doświadczenia w pracy - czymś naturalnym staje się sterowanie desktopem za pomocą dotyku.

Polecamy MTS 2012: Windows 8 "gwiazdą wieczoru"

Zobacz również:

  • 2024 – czego spodziewać się od technologii?
  • Najlepsze MDM-y do ochrony urządzeń mobilnych na 2023

Rozbudowane bezpieczeństwo fizyczne środowiska pracy w serii X Line zapewnia ultradźwiękowy czujnik, który reaguje na odejście użytkownika od komputera, blokując dostęp osoby nieupoważnionej i powodując przejście systemu w tryb oszczędzania energii lub uśpienia. Do odblokowania systemu wykorzystuje się technologię rozpoznawania twarzy. Wszystkie komputery PC i cienkie klienty z serii X Line mają moduł TPM (Trusted Platform Module), czytnik kart procesorowych oraz oprogramowanie zarządzające Fujitsu DeskView.

Chmura osobista i jako licznik energii

Propozycją rozwiązania problemów zarządzania różnymi urządzeniami końcowymi w środowisku korporacyjnym, jakie przynosi trend BYOD (Bring Your Own Device), ma być koncepcja chmury osobistej Fujitsu. Producent wykorzystuje platformę Global Cloud do uruchomienia wewnętrznego programu pilotażowego, który ma zapewniać każdemu użytkownikowi dostęp do własnej chmury osobistej - Personal Cloud. Testowany projekt - oparty wirtualnym pulpicie wykorzystującym przeglądarkę internetową i usługi funkcjonujące w centrum przetwarzania danych Fujitsu - ma udostępniać aplikacje biznesowe i inne, wykorzystywane na stanowiskach pracy użytkowników, na niemal każdym urządzeniu połączonym z Siecią. Rozwiązanie zapewnia też obniżenie kosztów zarządzania urządzeniami i ich zabezpieczeń. W zależności od wyników projektu, którego realizacja wewnętrzna rozpocznie się jeszcze w tym roku, Fujitsu zdecyduje, czy przeprowadzić testy terenowe z udziałem klientów.

Polecamy Serwery x86... a może platforma ARM?

Jako jeden z tych dostawców hardware’u, którzy chcą też czerpać zyski ze świadczenia usług w modelu cloud computing, Fujitsu rozwija swoją ofertę Cloud Store - środowiska, które w modelu SaaS oferuje aplikacje własne (m.in. Fujitsu CRM Cloud Services) i dostarczane przez niezależnych producentów oprogramowania. Usługi sprzedawane już w Niemczech (głównie klienci z sektora średnich przedsiębiorstw) mają stopniowo trafiać do innych krajów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200