France Telecom w górę

Francuski operator telekomunikacyjny zamknął pierwszy kwartał 2003 roku lepszą o 7,3% wielkością sprzedaży. France Telecom zanotował sprzedaż na poziomie 11,38 mld Euro (w analogicznym okresie 2002 r. wyniosła ona 10,6 mld Euro). Firma zakłada, że w tym roku uda jej się zwiększyć sprzedaż o 3-5% w porównaniu do roku 2002.

W 2002 roku France Telecom zanotował stratę rzędu 20,7 mld Euro. Wzrost sprzedaży nastąpił dzięki lepszym wynikom należącego do FT operatora telefonii komórkowej Orange. Jego obroty wzrosły o prawie 5 procent, do poziomu 4,26 mld Euro.

Lepsze wyniki finansowe w tym roku spodziewane są dzięki wprowadzonemu niedawno programowi oszczędnościowemu (znanemu pod nazwą TOP), którego efektem ma być do końca 2005 roku zmniejszenie zadłużenia France Telecom z 68 do 40 mld Euro i zredukowanie straty. W oświadczeniu firmy czytamy: "Program TOP ma przynieść France Telecom finansową i operacyjną elastyczność, która niezbędna jest, aby firma mogła stać się w 2005 roku wiodącym europejskim operatorem telekomunikacyjnym".

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Biznes Xiaomi ewoluuje - to już nie tylko elektronika użytkowa
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200