France Telecom przejął 40% udziałów Jordanian Telecom

France Telecom (FT), największy francuski operator telekomunikacyjny, przejął 40% udziałów Jordanian Telecom (JTC), narodowego operatora Jordanii, który jest w trakcie procesu prywatyzacyjnego. Wartoś...

France Telecom (FT), największy francuski operator telekomunikacyjny, przejął 40% udziałów Jordanian Telecom (JTC), narodowego operatora Jordanii, który jest w trakcie procesu prywatyzacyjnego. Wartość transakcji wyniesie 508 mln USD, a do jej realizacji FT utworzył razem z Arab Bank spółkę Jitco, w której ma 88% udziałów.

Objęcie tak znacznego udziału w Jordanian Telecom jest jednym z elementów strategii FT, w ramach której francuski operator zamierza zwiększyć obecność na zagranicznych rynkach. Pozwoli mu to też na rozwinięcie usług w rejonie Bliskiego Wschodu, gdzie obecny jest już w Egipcie (m.in. telefonia bezprzewodowa) i Libanie (głównie usługi bezprzewodowe i Internet).

JTC posiada 600 tys. linii i obsługuje obecnie 12% ludności Jordanii. FT zamierza wprowadzić nowe usługi dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw, w tym telefonii opartej na łączach dzierżawionych, usług dostępu do Internetu i bezprzewodowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200