Framework Polaris znacząco skróci czas ładowania stron

Przyspieszenie ładowania stron internetowych nawet o blisko 60 procent obiecują twórcy frameworka noszącego kodową nazwę Polaris.

Narzekasz na wolne ładowanie stron? Nad rozwiązaniem tego problemu od 2014 roku pracują naukowcy z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) i Harvard University, którzy właśnie ogłosili, że udało im się stworzyć w JavaScript framework o roboczej nazwie Polaris pozwalający na skrócenie czasu ładowania stron o 34 procent. Co więcej, potencjalnie rozwiązanie to pozwalać ma nawet na redukcję tego czasu nawet o prawie 60 procent.

Framework Polaris - jak działa?

Wchodząc na stronę internetową wczytywane są główne obiekty połączone zależnościami z tysiącami innych obiektów. Framework Polaris automatycznie śledzi interakcje pomiędzy tymi obiektami tworząc "wykres zależności" pozwalający na ładowanie ich w optymalnej kolejności.

Zobacz również:

  • Microsoft testuje nową wersję środowiska Fluid Framework

Naukowcy podkreślają, że Polaris swoje możliwości szczególnie dobrze pokazuje w przypadku dużych i skomplikowanych stron internetowych. Ponadto jego zalety powinni docenić mobilni internauci, w przypadku których mamy zwykle do czynienia z większymi opóźnieniami niż ma to miejsce w sieciach przewodowych. Naukowcy ocenili działanie frameworka przy wykorzystaniu sieci o różnych możliwościach odwiedzając 200 najbardziej popularnych stron takich ESPN.com, NYTimes.com i Weather.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200