Foxconn wykorzysta chipy Nvidii do budowy platform dla pojazdów samojezdnych

Nvidia Corp i Foxconn ogłosiły partnerstwo w celu opracowania platform autonomicznych pojazdów.

Erik Mclean/Pexels

Firmy rozwijające samochody elektryczne i autonomiczne miały problemy z wprowadzaniem produktów na rynek w ostatnich latach, ponieważ zmagają się z rosnącymi kosztami i trudnościami w zwiększaniu produkcji.

Tajwański producent elektroniki Foxconn zapowiedział, że będzie produkować elektroniczne jednostki sterujące (ECU) dla samochodów opartych na DRIVE Orin Nvidia Chip produkowanych specjalnie do obliczeń w połączonych i autonomicznych pojazdów. Jednostki ECU będą służyć globalnemu rynkowi motoryzacyjnemu, czytamy w oświadczeniu.

Zobacz również:

  • Nvidia i Foxconn będą wspólnie budować tzw. „fabryki sztucznej inteligencji”
  • Superkomputer do obliczeń AI od Nvidia
  • Pierwsze produkowane przez TSCM chipy 2 nm trafią do Apple

Z kolei Nvidia poinformowała, że jej technologia, która obejmuje chipy do przetwarzania informacji z czujników w czasie rzeczywistym, pomoże Foxconn przezwyciężyć niektóre z tych wyzwań. Widzi możliwości rynkowe o wartości 300 miliardów dolarów w sektorze motoryzacyjnym i zgłosiła przychody w wysokości 251 milionów dolarów w trzecim kwartale z tego segmentu. Według Nvidii, partnerstwo pozwoli skalować wysiłki w celu zaspokojenia rosnącego popytu na układy scalone wykonane dla autonomicznych i połączonych pojazdów.

Foxconn, który ma zakład produkcji pojazdów w Ohio, poinformował, że jego pojazdy będą zawierać ECU oparte na DRIVE Orin i czujnikach DRIVE Hyperion firmy Nvidia do autonomicznej jazdy. Foxconn produkuje pojazdy elektryczne dla Lordstown Motors Corp i ma umowę na wykonanie drugiego modelu samochodu Fisker Inc (FSR.N), PEAR. Jest również największym poddostawcą Apple. W październiku Foxconn przyznał się do planów produkcji samochodów dla Tesli, w ramach dywersyfikacji swojej działalności.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200