Fortinet zmodyfikował platformę Fortinet Security Fabric

Firma poinformowała o wprowadzeniu do platformy Fortinet Security Fabric podstaw działania samoobsługowych i samonaprawiających się zabezpieczeń sieciowych przyszłości, które będą bazować na rozpoznaniu intencji użytkowników. Krok ten zrealizowano poprzez wdrożenie usprawnień do systemu operacyjnego FortiOS 5.6 oraz udostępnienie nowego rozwiązania o nazwie Security Operations Solution.

Do nowej wersji systemu FortiOS wprowadzono szereg nowych opcji, takich jak: możliwość uzyskania pełnego obrazu infrastruktury informatycznej oraz udostępnienie otwartych interfejsów API.

Z kolei rozwiązanie Fortinet Security Operations Solution ujednolica zabezpieczenia i operacje sieciowe w ramach platformy Fortinet Security Fabric. Security Operations Solution obejmuje rozwiązania FortiSIEM, FortiAnalyzer i FortiManager, które można wdrażać osobno lub łącznie w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Zarządzanie informacją – nowe kierunki
  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

FortiSIEM umożliwia kompilowanie i korelowanie danych z platformy Fortinet Security Fabric oraz z urządzeń sieciowych, w tym przełączników, serwerów, komputerów osobistych i urządzeń IoT, w ramach pojedynczego panelu.

Ponadto FortiSIEM obsługuje zewnętrzne kanały pozyskiwania informacji o zagrożeniach oraz dzienniki zdarzeń w celu rozszerzenia funkcji analitycznych platformy Fortinet Security Fabric na każde urządzenie fizyczne i wirtualne działające w infrastrukturze informatycznej przedsiębiorstwa.

FortiOS 5.6 będzie dostępny do pobrania w pierwszym kwartale 2017 r. Rozwiązanie Fortinet Security Operations Solution jest już dostępne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200