Fortinet zapowiada FortiGate Connector for Cisco ACI

Fortinet poinformował o integracji firewalli FortiGate z APIC (Application Policy Infrastructure Controller) - kontrolerem dla platformy Cisco Application-Centric Infrastructure (ACI), która zarządza sieciami sterowanymi programowo, znanymi jako sieci SDN (Software Defined Network).

Nowe narzędzie nosi nazwę FortiGate Connector for Cisco ACI i zostało stworzono z myślą o bezpieczeństwie sterowanych programowo centrów przetwarzania danych. Rozwiązanie umożliwia wdrażanie zgodnych z polityką usług aplikacyjnych w warstwach 4–7 w sieciach fizycznych i wirtualnych. Narzędzie dodatkowo rozszerza platformę Fortinet Software-Defined Network Security (SDNS), która zapewnia ochronę przed zagrożeniami przez włączenie zabezpieczeń w całe środowisko centrum przetwarzania danych.

Rozwiązanie umożliwia automatyczne konfigurowanie zabezpieczeń w oparciu o wstępnie zdefiniowane polityki dla usług firewalla nowej generacji. Pozwala to na wprowadzanie usług zabezpieczających w dowolnym punkcie sieci przy użyciu zintegrowanego panelu do zarządzania, dzięki któremu egzekwowanie polityki bezpieczeństwa jest w przejrzyste.

Rozwiązanie FortiGate Connector for Cisco ACI będzie dostępne w IV kwartale 2015 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200