Fortinet przejmuje firmę AccelOps

Przejęcie uzupełnia platformę Fortinet Security Fabric o analitykę oraz rozpoznanie zagrożeń w sieciach, obejmujące rozwiązania chmurowe, IoT (Internet rzeczy) i środowiska złożone z rozwiązań różnych producentów.

Rozwiązania AccelOps otrzymają nazwę FortiSIEM i staną się częścią platformy Fortinet Security Fabric. Dzięki nim użytkownicy zarówno rozwiązań Fortinet, jak i systemów opartych o produkty innych dostawców, dostaną nowe możliwości w zakresie kreowania strategii segmentacji sieci – począwszy od urządzeń Internetu rzeczy, aż po środowiska chmurowe.

Zebrane informacje o korelacji zdarzeń i dane z analiz będą bezpośrednio przesyłane do architektury Security Fabric, umożliwiając w ten sposób automatyczne zapobieganie zagrożeniom. Przedsiębiorstwa otrzymają na bazie subskrypcji dostęp do skoordynowanego reagowania na zagrożenia wzdłuż całej sieci.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Yahoo kupiło kolejną platformę informacyjną

Centra SOC (Security Operations Center) oraz NOC (Network Operations Center) AccelOps zostaną włączone w skład serwisów wsparcia dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP) oraz systemu obsługi Fortinet w ramach nowej usługi o nazwie FortiCare 360° Support. Korzystając z niej klienci będą otrzymywać zautomatyzowane audyty bezpieczeństwa i wydajności infrastruktury sieciowej wraz z sugestiami działań ograniczających ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w działaniu systemów.

Przejęcie zostało już sfinalizowane i weszło w życie z efektem natychmiastowym. Fortinet nie przewiduje by ta transakcja miała wpływ na określone 26 kwietnia wytyczne finansowe firmy zarówno na sam drugi kwartał br., jak i cały 2016 rok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200