Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji

Nowe zapory sieciowe nowej generacji klasy 3200F i średniej klasy 900G firmy Fortinet wykorzystują sztuczną inteligencję do szybszej i bardziej kompleksowej ochrony przed zagrożeniami sieciowymi.

Matejmo / Getty Images

Fortinet wprowadził na rynek dwa nowe, szybkie firewalle nowej generacji, zaprojektowane z myślą o ochronie zasobów centrów danych. Według Nirava Shaha, wiceprezesa ds. produktów i rozwiązań w Fortinet, zapory z serii 3200F o przepustowości 387 Gb/s i z serii 900G o przepustowości 164 Gb/s obsługują usługi bezpieczeństwa oparte na sztucznej inteligencji, które łączą technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby uświadomić klientom cyberzagrożenia i znacznie szybciej chronić zasoby.

Usługi FortiGuard AI-Powered Security Services wykorzystują dane w czasie rzeczywistym pochodzące od badaczy zagrożeń Fortinet w FortiGuard Lab do monitorowania nowych zagrożeń. „Każdego dnia przeglądamy terabajty danych i to właśnie tam uruchamiamy naszą sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zobaczyć różne rzeczy - czy musimy włączyć usługi oparte na sztucznej inteligencji z IPS, czy też wykorzystać technologie piaskownicy, aby je złagodzić”, powiedział Shah. „Jeśli spojrzeć na branżę cyberbezpieczeństwa i ilość danych, które widzimy, a także wzorce i inne rzeczy, które musimy rozpoznać, aby znaleźć zagrożenia - [jest to] niezwykle trudne, jeśli robisz to ręcznie”. Nowe zapory sieciowe stanowią również duży krok w kierunku pomocy klientom w budowaniu hybrydowych architektur zapór sieciowych - rozwijającej się technologii, która w przeciwieństwie do tradycyjnych zapór sieciowych z jednym punktem kontroli, umożliwia zespołom IT definiowanie i egzekwowanie kontroli zasad w różnych obciążeniach, użytkownikach i lokalizacjach, powiedział Shah.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Firewall as a Service - nowy trend w cyberbezpieczeństwie
  • To konsorcjum popracuje nad sieciami Ethernet kolejnej generacji

Według najnowszego raportu firmy Gartner, zapory sieciowe pomagają zabezpieczyć środowiska hybrydowe i rozszerzyć nowoczesną kontrolę zapory sieciowej na wiele punktów egzekwowania. Firma badawcza twierdzi, że do 2026 roku ponad 60% organizacji wdroży więcej niż jeden typ zapory sieciowej, co skłoni do przyjęcia hybrydowych zapór sieciowych typu mesh.

Nowe zapory sieciowe FortiGate wykorzystują najnowsze oprogramowanie FortiOS. FortiOS to system operacyjny dla rodziny komponentów sprzętowych i wirtualnych FortiGate. Wdraża on Fortinet Security Fabric i obejmuje funkcje zapory sieciowej, kontroli dostępu, zerowego zaufania i uwierzytelniania, a także zarządzanie SD-WAN, przełączaniem i usługami bezprzewodowymi.

3200F to nowy system Fortinet z najwyższej półki, wypierający obecną serię 3000. Jest on przeznaczony dla bardzo dużych przedsiębiorstw lub wdrożeń hiperskalowych, w których istnieje potrzeba obsługi bardzo dużej ilości danych, powiedział Shah. Model 3200 oferuje 1,5-krotną poprawę wydajności w porównaniu z modelem 3000 i jest wyposażony w cztery interfejsy 400GE. „3200F zapewnia 4-krotnie wyższą przepustowość niż średnia w branży zapór sieciowych, 4,7-krotnie wyższą przepustowość SSL Inspection i 3,5-krotnie wyższą przepustowość IPSec VPN”, wyjaśnił Shah.

Seria 900 jest przeznaczona dla średniej wielkości korporacyjnych centrów danych i jest wyposażona w szereg interfejsów Ethernet 25 Gb i 10 Gb.

Nowe zapory sieciowe są już dostępne.

Źródło: NetworkWorld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200