Fortinet ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku

Fortinet notuje dwucyfrowe wzrosty. Potentat cyberbezpieczeństwa dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych.

Pixabay

Fortinet jest czołowym producentem systemów ochronnych i innowatorem przyczyniającym się do ich ewolucji, co umożliwiło stworzenie rozwiązań zapewniających konwergencję funkcji sieciowych i zabezpieczających środowisko IT. Jej misją jest ochrona ludzi, urządzeń i danych, niezależnie od ich miejsca. Obecnie producent zapewnia cyberbezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie potrzebują go klienci, dzięki największemu portfolio ponad 50 zintegrowanych ze sobą produktów klasy korporacyjnej. Ponad pół miliona klientów zaufało rozwiązaniom Fortinet, które należą do najczęściej wdrażanych, posiadających najwięcej patentów i najlepiej ocenianych w branży. Instytut szkoleniowy Fortinet (Fortinet Training Institute), jeden z największych i najszerszych programów szkoleniowych wśród dostawców rozwiązań ochronnych, gwarantuje, że szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nowe możliwości rozwoju kariery są dostępne dla każdego. Natomiast FortiGuard Labs to elitarny oddział firmy Fortinet, który zajmuje się badaniem i analizą zagrożeń, opracowuje i wykorzystuje wiodące mechanizmy uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji, aby zapewnić klientom terminową, nieustannie najlepszą ochronę i dostęp do informacji o zagrożeniach.

„Jako wiodący producent platform cyberbezpieczeństwa i bezpiecznych sieci, pozostajemy dobrze przygotowani do silnego długoterminowego wzrostu, który będzie konsekwencją tego, że firmy coraz częściej dążą do konsolidacji dostawców i wdrażanych punktowo produktów”, powiedział Ken Xie, Założyciel, Prezes i Dyrektor Generalny Fortinet. „Jesteśmy jednym z liderów udziału w rynku zarówno w zakresie rozwiązań SD-WAN, jak i OT i będziemy nadal koncentrować się na kluczowych dla nas rynkach długoterminowego wzrostu, takich jak bezpieczeństwo sieci, skonsolidowana infrastruktura cyberbezpieczeństwa, ochrona chmur hybrydowych oraz rozwiązania technologii operacyjnych, których łączna wartość Total Addresable Market w 2023 r. wynosi 122 mld USD”.

Zobacz również:

Oto jak wyglądają wyniki finansowe Fortinetu w 2 kwartale 2023 roku:

Przychody ze sprzedaży produktów: 472,6 mln USD, wzrost o 18% (rok do roku)

Przychody z tytułu usług: 820,2 mln USD, wzrost o 30% (rok do roku)

Przychody: 1,29 mld USD, wzrost o 26% (rok do roku)

Kwota zafakturowanych zamówień: 1,54 mld USD, wzrost o 18% (rok do roku)

Dochód odroczony: 5,13 mld USD, wzrost o 30% (rok do roku)

Dochód operacyjny GAAP: 279,0 mln USD, wzrost o 43% (rok do roku)

Dochód operacyjny inny niż GAAP: 348,1 mln USD, wzrost o 36% (rok do roku)

Marża operacyjna GAAP: 21,6%

Marża operacyjna inna niż GAAP: 26,9%

Rozwodniony zysk netto na akcję przypisany Fortinet, Inc. liczony według zasad GAAP: 0,33 USD, wzrost o 57% (rok do roku)

Rozwodniony zysk netto na akcję przypisany Fortinet, Inc. liczony według zasad innych niż GAAP: 0,38 USD, wzrost o 58% (rok do roku)

Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej: 515,1 mln USD

Przepływy wolnych środków pieniężnych: 438,3 mln USD

Źródło: Fortinet

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200