FortiAP-U: nowa linia punktów dostępowych firmy Fortinet

Firma poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej serii uniwersalnych punktów dostępowych sieci bezprzewodowej o nazwie FortiAP-U. Urządzenia są zgodne z firmową platformą bezpieczeństwa Fortinet Security Fabric, dedykowanymi kontrolerami FortiWLC dla sieci WLAN oraz działającym w chmurze systemem zarządzania siecią bezprzewodową FortiCloud.

Wdrażanie uniwersalnych punktów dostępowych odbywa się na zasadzie plug-and-play. Każde urządzenie automatycznie określa typ systemu zarządzania i pobiera informacje o jego konfiguracji. Produkty są wyposażone w układy nadawczo-odbiorcze zgodne ze standardem 802.11ac Wave 2, wykorzystujące takie funkcje jak strumienie przestrzenne Quad Spacial, rozszerzoną obsługę kanałów 5 GHz, kanały nadawcze o szerokości 160 MHz i technologię MIMO Multi-User.

Urządzenia z serii FortiAP-U są zintegrowane z platformą Fortinet Security Fabric, co umożliwia segmentację sieci dostępu. Pozwala na zastosowanie jednej strategii bezpieczeństwa, która chroni przed zagrożeniami skierowanymi przeciwko urządzeniom Internetu rzeczy i punktom końcowym, zanim zostaną one zaatakowane przez hakerów.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200