Fluke Networks przejmuje AirMagnet

Fluke Networks, firma zajmująca się rozwiązaniami do testowania, monitoringu i analizy sieci, przejęła spółkę AirMagnet, specjalizującą się w rozwiązaniach dla sieci WLAN. Połączenie firm jest elementem strategii zmierzającej do uzyskania jak największych udziałów na rozwijającym rynku testowania i ochrony sieci WiFi i umocnienie pozycji Fluke Networks w zakresie rozwiązań do testowania i analizy sieci dla różnego rodzaju mediów.

Połączenie firm nie oznacza zniknięcie marki AirMagnet. Pod tą nazwą nadal mają być dostępne specjalistyczne produkty do monitorowania bezpieczeństwa i wydajności sieci bezprzewodowych LAN. Do najbardziej znanych produktów AirMagnet należą: AirMagnet Enterprise, rozwiązanie do zarządzania siecią WLAN i zapewniania jej bezpieczeństwa oraz AirMagnet WiFi Analyzer - narzędzie do wykrywania i usuwania usterek, a także AirMagnet Survey, AirMagnet Spectrum Analyzer, AirMagnet Planner i AirMedic.

W Polsce autoryzowanym partnerem Fluke Networks oraz wyłącznym przedstawicielem marki AirMagnet jest spółka Passus.

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
  • Kolejna akwizycja firmy Nvidia
  • Yahoo kupiło kolejną platformę informacyjną
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200