Flagowy iPhone zdrożeje w USA po raz pierwszy od 2017 roku

Analitycy prognozują wzrost ceny flagowych modeli iPhone'a w USA. To będzie pierwsza podwyżka od 2017 roku.

We wrześniu 2022 roku firma Apple bardzo negatywnie zaskoczyła swoich konsumentów. Pomimo zachowania sugerowanej ceny detalicznej iPhone'a 14 Pro i Pro Max w USA, zdecydowano się na podniesienie cen w Europie. W taki oto sposób iPhone 14 Pro 128 GB w Polsce kosztuje 6499 zł, co przekłada się na aż 1300 zł podwyżki w stosunku do modelu iPhone 13 Pro z 2021 roku. W przypadku droższych konfiguracji różnica w cenie jest jeszcze bardziej zauważalna.

Nadchodzący iPhone może być jeszcze droższy
Źródło: apple.com

Nadchodzący iPhone może być jeszcze droższy

Źródło: apple.com

Aktualnie da się już kupić iPhone'a 14 Pro i Pro Max w obniżonych względem sugerowanej ceny detalicznej cenie. Część sklepów organizuje regularne promocje, w których smartfony kosztują mniej, niż 6000 zł.

Zobacz również:

  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?
  • iPhone przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego
  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii

Tymczasem za wielką wodą analitycy sugerują przygotowania firmy Apple do pierwszej od czasów wprowadzenia iPhone'a X w 2017 roku podwyżki sugerowanej ceny detalicznej iPhone'a.

Analitycy z Chin donoszą o czterech modelach z serii iPhone 15 - iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Ultra (dawniej Pro Max). Co ciekawe jedynie model Pro ma być droższy od poprzedników. Dokładna cena nie jest znana. Nieoficjalnie mówi się o wzroście ceny o 99 dolarów w bazowej konfiguracji sprzętowej, ale model ten ma otrzymać większą ilość wbudowanej pamięci masowej.

Na szczęście wiele wskazuje również na podniesienie ceny jedynie w Stanach Zjednoczonych przy jednoczesnym braku aktualizacji cennika w innych częściach świata. Apple prawdopodobnie będzie chciało dalej konkurować z innymi konkurentami i nie może pozwolić sobie na zmianę i tak bardzo niekorzystnego cennika w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200