Fitbit przejęty przez Google

Google ogłosił pod koniec zeszłego tygodnia zamiar kupna firmy Fitbit, znanego producenta inteligentnych zegarków oraz opasek monitorujących aktywność fizyczną użytkownika. Wartość transakcji wynosi około 2,1 mld USD.

Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, będzie to jedno z największych przejęć, jakie Google dokonał w swojej całej historii. Google produkuje co prawda kilka urządzeń podobnych do tych, które sprzedaje firma Fitbit, ale po przejęciu szeregu opatentowanych przez nią technologii będzie w stanie znacznie poszerzyć swoją ofertę w tym segmencie rynku IT.

A Rynek ten – mowa o urządzeniach typu "wearables", czyli takie które użytkownik nosi na sobie – rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Google uznał widocznie, że warto na ten rynek wejść śmielej, stąd decyzja o przejęciu Fitbit.

Zobacz również:

  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play
  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone

Wiadomość ta nie zaskoczyła analityków, gdyż Google od dawna sygnalizował, że jest bardzo zainteresowany tym rynkiem i zamierza powalczyć na nim z jednym z największych dostawców tego typu urządzeń, jakim jest Apple. Można się więc spodziewać, że w ofercie Google już niedługo pojawią się kolejne pozycje należące do urządzeń „wearable”.

Google będzie musiał sobie przy tym poradzić z głównym problemem, jaki nie został do tej pory rozwiązany w przypadku takich urządzeń, jak inteligentne zegarki czy różnego rodzaju opaski monitorujące stan użytkownika. Chodzi tu o zapewnienie danym gromadzonym przez takie urządzenia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. A są to niejednokrotnie wyjątkowo poufne informacje medyczne, które powinny być zabezpieczone na wszystkie możliwe sposoby, tak aby nie dostały się w ręce nieupoważnionych do tego osób.

Transakcja przejęcia ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2020 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200