Firma Veeam zyskała potężny zastrzyk pieniędzy

Firma Veeam poinformowała, że fundusz Insight Venture Partners postanowił zainwestować w nią 0,5 mld USD. Inwestycji – która w opinii analityków przyspieszy kolejną fazę rozwoju firmy - dokonano we współpracy z kanadyjskim państwowym funduszem inwestycyjnym Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB).

Dzięki specjalistycznej wiedzy Insight Venture Partners (który w 2013 r. został jego mniejszościowym udziałowcem) inwestycja umożliwi firmie Veeam przyspieszenie wprowadzania innowacji w ofercie rozwiązań oraz zwiększania zasięgu geograficznego, jak również za pomocą fuzji i przejęć, które pomogą Veeam wejść na sąsiednie rynki.

Ratmir Timashev (współzałożyciel i wiceprezes Veeam ds. sprzedaży i marketingu) mówi. „Z Jeffem Horingiem i Michaelem Triplettem z Insight Venture Partners współpracujemy od 2002 roku, kiedy to Insight zainwestował w naszą pierwszą spółkę, Aelita Software. Wówczas Insight zapewnił nam strategiczne doradztwo i wsparcie, a po sprzedaży tej spółki firmie Quest Software w 2004 kontynuowaliśmy naszą współpracę. Przez wszystkie te lata Insight był zaufanym doradcą Billa Largenta, Andreia Baronova oraz moim, a w 2013 r. nabył nawet mniejszościowy pakiet akcji Veeam. Obecnie Veeam jest liderem w obszarze zarządzania danymi. Mamy ponad 325 000 klientów i 60 000 partnerów, a z naszych rozwiązań korzysta 82 proc. firm z listy Fortune 500. Analitycy branżowi wskazują Veeam jako lidera we wszystkich sektorach. Dzięki inwestycji poczynionej przez Insight i CPPIB jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć kolejny poziom” – powiedział

Zobacz również:

  • Ekosystem partnerski IBM - recepta na skuteczność rynkową
  • Partnerstwo wzmacniające cyberochronę
  • Inwestycja Intela w Polsce wkracza w nowy etap

Z kolei Michael Triplett (dyrektor zarządzający Insight Venture Partners oraz członek Rady Dyrektorów Veeam) tak skomentował tę transakcję, „W ostatnich dziesięciu latach Veeam zdobył pozycję czołowego dostawcy oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w środowiskach fizycznych, a obecnie jest liderem rynku rozwiązań do zarządzania danymi w prywatnych i publicznych środowiskach przetwarzania w chmurze. Jedynie duże przedsiębiorstwa, takie jak Amazon czy Apple, są w stanie utrzymać czołowe pozycje na wielu rynkach jednocześnie, a Veeam właśnie dołączył do tego elitarnego grona. Veeam jest niekwestionowanym liderem pod względem technologii, wizji i strategii wprowadzania produktów na rynek. Wierzymy, że firma jeszcze bardziej umocni tę pozycję. Insight jest podekscytowany perspektywą kontynuowania tej współpracy wraz z kierownictwem Veeam” – powiedział Michael Triplett, dyrektor zarządzający Insight Venture Partners oraz członek Rady Dyrektorów Veeam.

Zgodnie z warunkami inwestycji Michael Triplett, dyrektor zarządzający Insight Venture Partners, wejdzie w skład Rady Dyrektorów Veeam.

Źródło: ITBC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200