Firma Veeam sprzedana

Na początku tego roku pisaliśmy o tym, że firma Veeam zyskała potężny zastrzyk pieniędzy po tym gdy fundusz Insight Partners zainwestował w nią 500 mln USD. Operacji tej dokonano wtedy we współpracy z kanadyjskim państwowym funduszem inwestycyjnym Canada Pension Plan Investment Board. Okazuje się, że był to chyba początek większego projektu gdyż fundusz Insight Partners poinformował dzisiaj, że kupuje firmę Veeam Software.

Veeam (firma specjalizująca się w rozwiązaniach używanych do tworzenia kopii zapasowych danych) została sprzedana za 5 mld USD. Oznacza to, że pod kierownictwem nowego właściciela Veeeam ((który ma swoją główną siedzibę w Szwajcarii oraz biura w 30 krajach i klientów w ponad 160 krajach) stanie się firmą amerykańską.

Przejęcie, które ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2020 roku, umożliwi firmie Veeam przyspieszenie realizacji ustawy Act II (ewolucja firmy Veeam w kierunku chmury hybrydowej), ekspansję na nowe rynki i kontynuację rozwoju.

Zobacz również:

  • Snowflake Polska świętuje trzecie urodziny
  • Bezpieczeństwo w każdym środowisku

Przejęcie oznacza też zmiany personalne. Wiadomo już, że William H. Largent awansuje na stanowisko Dyrektora Generalnego (wcześniej pełnił w Veeam funkcję EVP; Executive Vice President), a Danny Allan obejmie stanowisko CTO (Chief Technology Officer).

Źródło: ITBC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200