Firma Synology zapowiedziała przyszłoroczne nowości

Specjalizująca się w produkcji pamięci masowych firma Synology zorganizowała kilka dni temu konferencję Synology 2019 Media Event, podczas której zapoznała jej uczestników z produktami, które pojawią się w jej ofercie w przyszłym roku.

Firma przypomniała najpierw produkty wprowadzone na rynek w tym roku – takie jak bezpłatny pakiet Active Backup Suite do tworzenia kopii zapasowych; Synology C2 (backup w prywatnej chmurze) oraz Mesh Router MR2200ac wyposażony w oprogramowanie Synology Router Manager 1.2 (SRM 1.2) – a następnie przedstawiła swoje plany na przyszły rok.

I tak Synology wprowadzi do oferty w przyszłym roku ulepszoną wersję firmowego systemu operacyjnego DSM (DiskStation Manager). Nowy system operacyjny DSM 7.0 (bo o nim mowa) zawierać będzie przebudowany interfejs użytkownika oraz wspierać koncepcję tzw. "przewodnika". Oznacza to iż system wesprze użytkownika interaktywnymi przewodnimi wiadomościami (będzie ich ponad 1500), które pomogą mu kontrolować całe otoczenie.

Zobacz również:

  • Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup
  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?

Nowy DSM wyposażony będzie w szybką technologię rekonstrukcji sprzętowej wyłącznie dla Synology oraz zintegrowane techniki, które ułatwią prognozowanie awarii dysku i mechanizm automatycznej wymiany. Ponadto całkowicie nowy pakiet CMS 2.0 pozwoli serwerowi Synology NAS na zarządzanie nawet kilkoma tysiącami serwerów NAS, umożliwiając użytkownikom biznesowym wdrożenia na dużą skalę.

Synology wprowadzi też na rynek nową linię produktów: UC300 (Unified Controller) - pierwszy serwer dedykowany iSCSI wyposażony w podwójnie aktywny kontroler. Model ten zapewni nieprzerwaną pracę w przypadku wystąpienia pojedynczego punktu awarii i będzie w stanie wykonywać w ciągu jednej sekundy ponad 10 tys. operacji I/O.

Firma ogłosiła także nową funkcję strumieniowego przesyłania plików we wspólnej aplikacji do udostępniania plików Drive, technologię korekcji obrazu wykorzystującą techniki głębokiej analizy w aplikacji Moments, integrację produktów Synology i inteligentnych asystentów głosowych, takich jak Alexa i Siri, DVA Surveillance Station, która jest zintegrowana z technikami głębokiego uczenia się i nie tylko

W przyszłym roku Synology po raz pierwszy doda zaawansowane techniki analizy do popularnych pakietów Surveillance Station, udostępniając ich użytkownikom zaawansowaną funkcję analizy wideo Deep Video Analysis).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200