Firma Perimeter 81, zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, osiągnęła status jednorożca

Izraelska firma zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym Perimeter 81 poinformowała o uzyskaniu wyceny na miliard dolarów

Gerd Altmann/ Pixabay

Perimeter 81 oferuje bezpieczne rozwiązania sieciowe dla hybrydowych pracowników na swojej platformie opartej na chmurze, w tym Zero Trust Network Access, Firewall as a Service i VPN as a Service. Po pozyskaniu 100 milionów USD na sfinansowanie rozwoju produktów.

Runda ta, prowadzona przez B Capital, oznacza skok w wycenie w porównaniu z ostatnią podwyżką w sierpniu 2020 roku, kiedy firma była wyceniana na 200 milionów dolarów. W rundzie uczestniczyli również ION Crossover Ventures oraz dotychczasowy inwestor Insight Partners.

Zobacz również:

  • Amerykański Sidewalk firmy Amazon może być cenny dla biznesu
  • Ważne trendy na 2024

Założona cztery lata temu Perimeter 81 nie jest jeszcze rentowna. Twierdzi, że ponad dwukrotnie zwiększyła swoje roczne przychody z działalności powtarzalnej w porównaniu z rokiem ubiegłym i jest na dobrej drodze do wygenerowania dziesiątków milionów dolarów przychodów w tym roku.

Nowy kapitał zostanie zainwestowany w rozwój produktów, aby pomóc w osiągnięciu celu firmy, jakim jest zbudowanie platformy, która oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa sieci korporacyjnych, powiedział agencji Reutera Amit Bareket, współzałożyciel i dyrektor generalny Perimeter 81. „W czasach, gdy pracownicy pracują z dowolnego miejsca, a firmy przenoszą się do chmury, podwoiliśmy wysiłki, aby stworzyć platformę, która pozwoli firmom dowolnej wielkości zbudować bezpieczną sieć korporacyjną przez Internet bez konieczności instalowania jakiejkolwiek infrastruktury fizycznej” - wyjaśnia Bareket.

Firma z siedzibą w Tel Awiwie, która początkowo koncentrowała się na średnich przedsiębiorstwach zatrudniających mniej niż 5 000 pracowników, szybko stała się czołowym graczem na rynku rozwiązań Zero-Trust Network Access, w który to obszar firmy inwestują coraz więcej, aby sprostać wymogom pracy zdalnej w czasie pandemii, ponieważ tradycyjne urządzenia zabezpieczające, takie jak lokalne zapory ogniowe, tracą na znaczeniu.

Perimeter 81 ma obecnie biura w Nowym Jorku i Los Angeles, obsługuje około 2400 globalnych klientów z różnych branż, w tym firmę informatyczną Ingram Micro i firmę Hims & Hers zajmującą się telemedycyną, przy czym ponad połowa jej przychodów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200