Firewall dla transmisji 2.5G i 3G

Firma Check Point zaoferowała rozwiązanie FireWall-1 GX przeznaczone do zwiększenia bezpieczeństwa transmisji w technologiach GPRS (2,5G) i UMTS (3G).

Firma Check Point zaoferowała rozwiązanie FireWall-1 GX przeznaczone do zwiększenia bezpieczeństwa transmisji w technologiach GPRS (2,5G) i UMTS (3G).

Jest to jeden z pierwszych produktów chroniących te bezprzewodowe infrastruktury przed zagrożeniami pochodzącymi z mało wiarygodnych sieci radiowych. Brama FireWall-1 GX ma zapewnić bezpieczny i efektywny roaming danych, z gwarancją ochrony transmisji przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Zobacz również:

Podstawową cechą rozwiązania jest ochrona infrastruktury IP operatorów sieci mobilnych, wraz z możliwością szczegółowego audytu i analizy ruchu GSM w technologii GPRS (General Packet Radio Services).

Szybki dostęp do Internetu z zastosowaniem technologii GPRS charakteryzuje się możliwością włączenia wielu dodatkowych usług, takich jak: przeglądanie witryn webowych, komunikacja e-mail, dostęp do intranetu czy korzystanie z serwisów lokalizacyjnych.

System FireWall-1 GX został specjalnie zaprojektowany do ochrony sieci bezprzewodowych i łączy w sobie opatentowaną przez Check Point technologię Stateful Inspection z protokołem GTP (GPRS Tunneling Protocol). Protokół tunelowania informacji GTP stanowi obecnie kluczowy element bezpieczeństwa i jest już powszechnie stosowany w mobilnych serwisach transportu danych.

FireWall-1 GX analizuje wszystkie pola tunelu GTP i daje możliwość stosowania ziarnistej (stopniowanej) polityki bezpieczeństwa. Urządzenie jest zgodne ze standardami GSM dla GTP, w tym GSM GTP 09.6.10.0 Release 1997 oraz wersją GTP V.1 Release 1999 PDU. Według przewidywań, takie samo rozwiązanie będzie można stosować w sieciach bezprzewodowych następnej generacji UMTS (3G).


TOP 200