Firefox pożegna się wkrótce na dobre z technologią Flash

Mozilla zaprezentowała wczoraj scenariusz zmierzający do ostatecznego rozstania się z technologią Adobe Flash. Poinformowała przy tym od razu, że Firefox 84 będzie ostatnią wersją przeglądarki wspierającą to rozwiązanie.

Firefox

Wiadomo już, że pod koniec stycznia przyszłego roku (dokładnie 26-go stycznia) pojawi się wersja 85 przeglądarki Firefox, która nie będzie już obsługiwać technologii Adobe Flash. Natomiast wtyczka obsługująca tę technologię przestanie ładować zawartość Flash nieco wcześniej, bo już od 12-go stycznia 2021 roku.

Użytkownicy zarejestrowani w kanałach dystrybucji „Nightly” i „Beta” przekonają się, że wsparcie dla tej technologii ustało w momencie, gdy pojawi się w nich pierwszy „build” (kompilacja) przeglądarki Firefox 85. W pierwszym przypadku (kanał „Nightly”) stanie się to 17-go grudnia tego roku, a w drugim (wersja „Beta) 14-go grudnia.

Zobacz również:

  • Yandex pod kontrolą Kremla
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Mobilna przeglądarka Firefox dla urządzeń Android wzbogaci się o setki nowych rozszerzeń

Mozilla informuje jednocześnie, że każdy podmiot, który chciałby w przyszłym roku uzyskać licencję na używanie technologii Flash po jej wygaśnięciu, powinien skontaktować się z należącą do Samsunga firmą Harman i uzyskać od niej takie wsparcie zatwierdzone przez Adobe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200