Firefox chce utrudnić życie hakerom

Nowe wersje Firefox będą w pełni obsługiwać tylko witryny, które obsługują protokół HTTPS (HTTP Secure).

Po długiej dyskusji z twórcami witryn Mozilla zdecydowała, że wkrótce określi datę po której dostęp do wszystkich opcji wspieranych przez nowe wersje przeglądarki Firefox będą miały wyłącznie te witryny, które obsługują względnie bezpieczny protokół HTTPS (HTTP Secure).

Od tego czasu witryny HTTP będą mogły korzystać tylko z niektórych nowych funkcji oferowanych przez Firefox. Mozilla zapowiada, że uzgodni jeszcze ze społecznością deweloperów, jakie to będą funkcje. W praktyce będzie to oznaczać, że przeglądarka wyświetli każdą stronę, ale tylko te, które zabezpieczają transmisję przy wykorzystaniu HTTPS będą mogły korzystać ze wszystkich nowych funkcji Firefox.

Zobacz również:

  • Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję
  • Let’s Encrypt wydał już ponad 3 mld certyfikatów HTTPS
  • Speedometer 3 - nowe narzędzie do testów przeglądarek

Warto przypomnieć, że Mozilla już włączyła w przeglądarce opcję, która blokuje niezabezpieczonym witrynom dostęp do skryptów obsługujących kamery i telefony. Kolejna edycja Firefox 38 ma zostać wyposażona w nowe, zaawansowane mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo surfowania w Internecie i przesyłania danych w Sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200