Firefox OS odchodzi do lamusa

Mozilla już w grudniu zeszłego roku sygnalizowała, że nie będzie dalej rozwijać mobilnego systemu operacyjnego Firefox, a obecnie pojawiły się szczegóły dotyczące tej decyzji. Wiadomo już, że po czterech latach prac nad oprogramowaniem, Mozilla porzuci je na dobre w maju tego roku.

Firma zapowiada, że ostatnia wersja mobilnego systemu operacyjnego Firefox zostanie oznaczona symbolem 2.6 i będzie gotowa za trzy miesiące. Jednocześnie informuje, że od marca tego roku nie będzie akceptować żadnych nowych webowych aplikacji Firefox OS przeznaczonych dla pecetów, tabletów i urządzeń Android korzystających z przeglądarki Firefox (a stare tego typu usunie z magazynu, zostawiając w nim tylko aplikacje dedykowane dla smartfonów pracujących pod kontrolą Firefox OS) ).

Zapowiada też, że technologie stosowane w oprogramowaniu Firefox OS będzie w przyszłości wykorzystywać do projektowania aplikacji obsługujących środowiska IoT (Internet rzeczy). Oznacza to, że już za kilka miesięcy cały ekosystem FireFox OS zacznie na dobre odchodzić do lamusa i deweloperzy przestaną się zajmować tą platformą.

Zobacz również:

  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Google łata 50 luk systemu Android
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200