Firefox 69 blokuje domyślnie mechanizm śledzący poczynania użytkowników

Mozilla udostępniła wczoraj użytkownikom kolejną wersję swojego flagowego produktu, czyli przeglądarkę Firefox oznaczoną numerem 69. Ma ona włączoną domyślnie technologię zapobiegającą śledzeniu internetowej aktywności korzystającej z jej usług użytkowników.

Twórcy przeglądarki Firefox 69 (dostępnej w wersjach dla komputerów Windows, macOS, Linux i Android) wprowadzili też do nie łaty likwidujące 20 luk zagrażających jej bezpieczeństwu, z których jedna luka został oznaczona jako „Krytyczna”, a 11 jako „Wysoka”. Są to dwie najwyższe kategorie zagrożeń w pięciostopniowej, stosowanej przez Mozillę skali. Luka oznaczona jako „Krytyczna” znajdowała się w przeglądarce Firefox uruchamianej na komputerach Windows.

Ponieważ przeglądarka Firefox aktualizuje się sama automatycznie w tle (co ma miejsce podczas uruchomienia przeglądarki) , użytkowników nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Jeśli mechanizm ten jest wyłączony, użytkownik może to zrobić ręcznie.

Zobacz również:

Aby to zrobić należy kliknąć myszą trzy poziome paski widocznymi w prawym górnym rogu przeglądarki (Otwórz menu), a następnie kliknąć ikonę Pomoc (znak zapytania w kółku). W kolejnym kroku należy wybrać opcję „O programie Firefox”. Wyświetli się wtedy strona informująca nas, czy na naszym komputerze zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania. Jeśli tak nie jest, należy przeglądarkę uruchomić ponownie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200