Firefox 55 – pierwsza desktopowa przeglądarka ze wsparciem dla WebVR

Mozilla udostępniła wczoraj kolejną wersję przeglądarki Firefox (55). Oprogramowanie – które można instalować na komputerach Windows, macOS i Linux – wspiera szereg nowych technologii, np. standard WebVR (możliwość odtwarzania wirtualnej rzeczywistości).

Oprogramowanie Firefox 55 jest dostępne tutaj. Użytkownik używający przeglądarki Firefox może też w każdej chwili przejść na jej najnowszą wersję ręcznie. Aby to zrobić należy kliknąć przycisk Pomoc, a następnie opcję O programie Firefox. Przeglądarka zacznie się wtedy sama automatycznie aktualizować .

Mozilla aktualizuje przeglądarkę Firefox przeciętnie co sześć do ośmiu tygodni. I tak np. wersja 54 pojawiła się 13. lipca. Stąd wniosek, że jej kolejna edycja powinna pojawić się w połowie września.

Zobacz również:

Proszę pamiętać o tym, że Mozilla dołączyła wsparcie dla technologii WebVR wyłącznie w przeglądarce Firefox 55 przeznaczonej dla komputerów Windows. Każda z trzech wersji przeglądarki Firefox 55 (Windows, macOS i Linux) jest dużo bezpieczniejsza, gdyż zawiera 28 łat likwidujących różnego rodzaju podatności, z których pięć zostało zakwalifikowanych przez Mozillę do grupy zagrożeń typu Critical, czyli o największej szkodliwości.

I na koniec przypomnienie, że z przeglądarki Firefox korzysta obecnie 12,3% użytkowników wszystkich komputerów osobistych (dane z lipca tego roku), czyli o 52% więcej niż rok temu, wtedy gdy wydawała się, że oprogramowanie to zostanie na dobre wyrugowane z rynku przez inne narzędzia tego typu.